Ki volt Madame Tussauds?

Madame Tussaud, eredeti nevén Marie Tussaud, egy francia származású viaszszobrász volt, aki a 18. és 19. század fordulóján élt. Ő alapította azt a híres panoptikumot és viaszszobor-készítő üzletet, amely napjainkban is a nevét viseli.

Marie Tussaud 1761-ben született Strasbourgban, Franciaországban. Tanítványként kezdte a viaszszobrászat mesterségét, majd Párizsban dolgozott, ahol az uralkodók és más hírességek viaszszobrait készítette. A francia forradalom alatt kénytelen volt viaszszobrokat készíteni a forradalmi vezetőknek, Robespierre és Marie Antoinette hóhérfejét is megmintázta. Később Londonba költözött és 1835-ben megalapította a Madame Tussauds nevű kiállítást, amely a mai napig világszerte híres viaszszobor-múzeumként működik. A Madame Tussauds panoptikumok a világ számos városában megtalálhatók, amelyek hírességek, politikusok, művészek és ismert történelmi alakok élethű viaszszobrait mutatják be, köztük magát Marie Tussaudot is. Madame Tussaud halála után az üzletet és a hagyományt az utódai vitték  tovább, és ma is a világ egyik leglátogatottabb turisztikai látványossága.

Hogyan készülnek Madame Tussauds viaszszobrai?

  1. Hírességek kiválasztása: Az első lépésben kiválasztják azokat a hírességeket vagy személyiségeket, akiknek a viaszszobrát elkészítik. Ők lehetnek filmsztárok, politikusok, sportolók, zenei ikonok vagy más közismert emberek.
  2. Kutatás és tervezés: A művészek alaposan tanulmányozzák a kiválasztott személyiség arcvonásait, testtartását és ruházatát. Együttműködnek fotósokkal, valamint más szakemberekkel az alapanyagok és részletes információk összegyűjtésében.
  3. Viaszöntés: A viaszszobor alapja egy viaszöntvény, ehhez először egy gipszöntvényt készítenek a személyiség fejéről és testéről. Ezt a gipszöntvényt felmelegítik, majd a felolvasztott méhviaszt ráöntik. Ezt a folyamatot szakértő viaszöntők végzik, hogy a szobor pontosan lemásolja az eredeti személyiséget.
  4. Mintázás és finomítás: Az alapviaszszobrot kezdetben nemzetközi művészek faragják és finomítják. Az arc részleteinél pl. az ízületeknél gyanta viaszkeveréket használnak, majd az igazi hajat és ruhát is hozzáadják a szobrokhoz.
  5. Festés és színezés: Az arcot és a testet a megfelelő színárnyalattal és részletekkel festik meg, pl. a bőrtónus, a szemek, a haj és a ruházat színeivel. Minden apró részletet hűen reprodukálnak.
  6. Sorozatgyártás: Amikor a művészek elégedettek a viaszszoborral, sorozatgyártásba kezdenek. Ugyanazt a viaszformát használják a szobrok másolásához és minden egyes szobrot kézzel készítenek el, beleértve a festést és a finomítást.
  7. Kiállítás és karbantartás: A viaszszobrokat a Madame Tussauds múzeumokban kiállítják, ahol a látogatók közvetlen közelről megtekinthetik őket. A szobrok rendszeres karbantartásban részesülnek, hogy sokáig élethűek maradjanak.

Az egész folyamat hosszú, pontos szakértelmet igényel, hogy a lenyűgözően élethű viaszszobrok a látogatóknak lehetőséget nyújtsanak a hírességekke, sztárokkal való közeli találkozásra és különleges, egyedi fotók elkészítésére.

Madame Tussauds Múzeumok a nagyvilágban

  1. Budapest
  2. London
  3. New York City
  4. Párizs
  5. Bangkok
  6. Sydney
  7. Hong Kong
  8. Amszterdam
  9. Sanghaj
  10. Hollywood
  11. Bécs
  12. Tokió
  13. Vuhan
  14. Isztambul
  15. Chongqing
  16. Nashville
  17. Delhi
  18. San Franciscó
  19. Orlandó
  20. Las Vegas

Madame Tussads Budapest - Belépőjegyek, árak

  • Felnőtt jegy

Online 12 490 Ft, Helyszínen 13 990 Ft

  • Gyerek/diák jegy

Online 8 990 Ft, Helyszínen 10 990 Ft

  • Családi jegy (2 felnőtt+1 gyerek/diák)

Online 29 490 Ft, Helyszínen 32 490 Ft

  • Szenior jegy (65 év felett)

Online 6 490 Ft, Helyszínen 6 490 Ft

  • Fogyatékkal élőknek szóló speciális ajánlataink

Online 4 990 Ft, Helyszínen 4 990 Ft

  • Csoportos jegyek
  • Kedvezményes online csoportos jegy (10 főtől / fő)

Felnőtt 10 990 FT, Gyerek/diák 8490 Ft

A Madame Tussauds Budapest ideális helyszínt kínál csoportos kirándulásokhoz, csapatépítő tevékenységekhez, baráti összejövetelekhez és vidám, családi programokhoz.